ALKOMED

Hakkımızda

Saf etil alkol ambalajlaması, denatüre etil alkol ithalatı, muhtelif alkol bazlı dezenfektan üretimi

2000 yılında Karay Kimya Ltd. Şti. olarak kurulan şirketimiz, lojistik, ithalat, ihracat faaliyetlerine Amerika ve Çin’den gıda hammaddeleriyle ve dünyanın sektöründe tanınmış etil alkol fabrikalarının Türkiye ve Ortadoğu temsilciliklerini alarak başlamıştır.

2007 yılında pazar gereksinimleri doğrultusunda yeniden yapılanan şirketimiz, Alkomed Kimya Kozmetik San. ve Dış  Tic. Ltd. Şti. ünvanı ile Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Küba, Brezilya, Bulgaristan Rusya, Ukrayna ve Pakistan gibi ülkelerden dökme olarak saf etil alkol ve denatüre etil alkol ithalatına geçmiş ve İzmit Serbest Bölge’de ambalajlama faaliyetlerine başlamıştır.

2020 yılında İzmit Serbest Bölge’de bulunan üretim tesisimizde uluslararası norm ve standartlara uygun olarak Alkomed GERM ve Alkomed GERMSOL markaları ile alkol bazlı el ve cilt dezenfektanı üretimimiz başlamıştır.

 

ALKOMED

AR-GE


Pazar ihtiyaçlarını belirleyebilecek her türlü ürünün veya ürünlerin teknoloji ve inovasyon çalışmaları kendi AR-GE'miz tarafından yapılmaktadır.