ALKOMED

Faaliyet Alanları

Analiz Amaçlı Etil Alkol (%99.9)

Analiz amaçlı % 99,9 analitik saflıkta etil alkol, laboratuvar kimyasalı olarak kullanılmak üzere en fazla 250 litre ambalajlı ve etiketi üzerinde kimyasal spesifikasyonları ile yetkili alkol dağıtım firmaları tarafından piyasaya arz edilir.  

Tıbbi Kullanım Amaçlı Etil Alkol (%96 Min)

Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastane, klinik, laboratuvar, veteriner gibi sağlık kuruluşları ile eczaneler için 5 litre hacimli kaplar içinde ambalajlanmış olarak kullanıma sunulan denatüre edilmemiş tarımsal kökenli etil alkoller, İzmit Serbest Bölge'deki tesisimizde ambalajlanır ve ithal edilir. İthal edilen ambalajlı etil alkoller, etil alkol toptan satış belgesi veya etil alkol ve metanol toptan satış belgesine haiz satıcılar ve ecza depoları vasıtasıyla eczane ve hastane gibi sağlık kuruluşlarının kullanımına sunulur.    

Alkol Bazlı El ve Cilt Dezenfektanı

100 ML, 1 Litre ve 5 Litre ambalajlı, sıvı halde ve kullanıma hazır olan alkol bazlı el ve cilt dezenfektan ürünlerimiz, İzmit Serbest Bölge’de bulunan üretim tesisimizde uluslararası norm ve standartlara uygun olarak üretilmektedir. Alkol bazlı el ve cilt dezenfektanlarımız CE belgeli ve Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Biyosidal Ürün ruhsatlıdır. Ürünlerimiz %99,9 virüs, bakteri ve mantarlara karşı koruma sağlar; bakterisidal, fungusidal ve virüsidal etkinlikleri uluslararası akredite laboratuvarlarda test edilmiş ve onaylanmıştır.

İlaç, Gıda, Kozmetik, Kimya Sanayi İçin Etil Alkol

Gıda ve ilaç sanayi kullanımına yönelik ambalajlı veya dökme denatüre edilmemiş tarımsal kökenli etil alkoller ile kozmetik, kimya ve diğer üretim sanayinin kullanımına yönelik ambalajlı veya dökme denatüre edilmiş sanayi tipi etil alkol, geçerli kapasite raporu/tahsis belgesi olan üretim tesislerinin resmi adreslerine teslim edilir.